Jak zadbać o wiatrówkę?

Wiatrówka kwi 26, 2018

Chcesz rozpocząć sezon strzelecki i wybrać się ze swoją wiatrówką w pola czy okoliczne lasy? Nim się zdecydujesz na ten krok, koniecznie zatroszcz się o odpowiednie przygotowanie broni na nowy sezon. Jest to bardzo istotne, żeby miłośnicy wiatrówki wiedzieli, w jaki sposób konserwować i samodzielnie móc dbać o swoją broń. W tym celu stworzyliśmy poniższy poradnik, do przeczytania którego serdecznie zachęcamy.
Można serwisować wiatrówkę w specjalnie do tego celu stworzonych placówkach – punkty serwisowe posiadają duże doświadczenie oraz sporą wiedzę w tym zakresie, zatem nie ma kłopotu z umiejętnym przeczyszczeniem broni nawet w momencie, gdy mamy do czynienia ze starym modelem. Poza tym taka usługa jest wygodna, a do tego stanowi komfort dla posiadacza broni, który nie musi zajmować się jej pielęgnacją indywidualnie. Bardzo istotne jest też, aby proces czyszczenia był dokładny oraz prawidłowo przeprowadzany, więc, jeżeli nie mamy żadnej wiedzy w tym kierunku, koniecznie postarajmy się o namiary na dobry serwis w naszej okolicy.

Samodzielnie czyścić wiatrówkę można natomiast wtedy, kiedy mamy chociażby minimalne umiejętności w tym kierunku. Otóż w pierwszej kolejności trzeba określić stan zewnętrzny karabinka. Ponadto musimy popatrzeć na to, czy nie ma na nim korozji, jaka często pojawia się wtedy, kiedy przechowywana jest nasza wiatrówka w środowisku wilgotnym. Ponadto przyjrzyjmy się powierzchni lufy oraz jej wnętrza. Jeśli wszystko jest ok, bierzemy suchą szmatkę i przejeżdżamy nią po poszczególnych elementach broni, a później wykorzystujemy sprężone powietrze, by wyczyścić dogłębnie wnętrze broni. Dzięki temu realne jest przedmuchanie lufy oraz pozbycie się drobnych pułków z karabinka i każdego zakamarka.

Przez