Bezpieczne strzelanie z wiatrówki

Wiatrówka kwi 26, 2018

Jeżeli decydujesz się na posiadanie wiatrówki, zawsze powinieneś zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa, podczas jej użytkowania, ale także bezpośrednio przed wyprawą na polowanie, czy też wizytę na strzelnicy oraz tuż po zakończeniu wystrzeliwania. Poniżej znajdziesz szereg cennych wskazówek.

Wiatrówkowe zasady bezpieczeństwa podpowiedzą Ci, jak z broni palnej którą jest powszechna broń pneumatyczna korzystać na szeroką skalę ale tak, aby ani sobie, ani nikomu nie wyrządzić krzywdy. Zawsze tego typu rozrywka wiąże się z jakimś ryzykiem, ale musisz wiedzieć, że jeśli będziesz znać ściśle określone zasady odpowiedzialnego jej użytkowania, zawsze możesz to ryzyko zminimalizować. Otóż po pierwsze, trzeba sobie uświadomić, że wiatrówka nie stanowi zabawki. Jeśli nawet z niej nie korzystasz w tym momencie, nie rób sobie żartów z przystawianiem jej w kierunku kogoś, bo wielokrotnie zdarzyły się przypadki, że tego rodzaju zabawy kończyły się tragicznie. Koniecznie musisz zachować maksymalne jak to możliwe środki ostrożności, a co za tym idzie przechowywać swą broń palną w kasie pancernej, przewozić natomiast w kufrze do tego przeznaczonym. Jeszcze jedna kwestia to pozostawienie wiatrówki bez nadzory – nie bierz odpowiedzialności na siebie za lekkomyślność innych! Nie zostawiaj broni nigdzie, a w szczególności, kiedy jest ona załadowana oraz naciągnięta. Pamiętaj, że czasem i technika zawodzi, zatem nie możemy opierać kwestii bezpieczeństwa zabezpieczeniom mechanicznym. Przy użytkowaniu broni trzeba nosić okulary ochronne oraz każdorazowo upewniać się, czy nie ma poza tarczą czy celem do którego chcemy wystrzelić, żadnego niespodziewanego „gościa”, któremu moglibyśmy wyrządzić krzywdę.

Przez