Bezpieczne korzystanie z broni myśliwskiej – część I

Broń myśliwska kwi 26, 2018

Bezpieczeństwo w zakresie korzystania z dowolnego rodzaju broni strzeleckiej stanowi zdecydowaną podstawę. Trzeba obchodzić się z nią na tyle delikatnie, a zarazem fachowo, żeby nie stwarzać żadnego ryzyka i realnego zagrożenia. O tym, jak odpowiedzialnie posługiwać się bronią dowiesz się z dalszych fragmentów. Przeczytaj, co dla Ciebie przygotowaliśmy.
Nieważne, jak bardzo zaawansowanym strzelającym jesteś i czy masz duże doświadczenie w tej dziedzinie rekreacji. Rozrywka z bronią w roli głównej jak najbardziej jest ekstremalną czynnością, dlatego też istotne okazuje się zawsze wykazywanie się rozsądkiem w zakresie korzystania z niej. W końcu mowa o posługiwaniu się bronią palną. Narzędzie to źle użytkowane może prowadzić do istnej tragedii, dlatego nie ma się co dziwić, że tak duży nacisk jest kładziony na bezpieczne jej zastosowanie. My skoncentrujemy się w tym artykule przede wszystkim na przypomnieniu i podkreśleniu istotnych zasad obsługiwania się bronią myśliwską. A zatem, na co w szczególności położyć nacisk?

Zacznijmy od zupełnych podstaw – nie bagatelizujmy przestrzegania zasad ostrożności. Istotne jest, aby broń palną koniecznie trzymać w schowku do tego stworzonym, w tym kasie pancernej, jaka jest skonstruowana zgodnie z powszechnymi normami bezpieczeństwa, to jest z normami klasy S1. Jeżeli tego typu narzędzie trafi po polowaniu na stół czy do szafy, narażamy na ogromne ryzyko zarówno siebie jak i wszystkich innych przebywających w domu. Warto też wspomnieć nieco o transporcie broni, która po polowaniu czy też jej użytkowaniu na strzelnicy musi być magazynowana w celowo do tego przeznaczonym kufrze. Jest to charakterystyczna skrzynia, która chroni na wypadek, gdyby broń wystrzeliła. Oczywiście dla dalszych zabezpieczeń musimy też założyć blokadę na spust. Amunicję zaś trzymajmy w magazynu ale w trakcie polowania, jeśli już je zakończymy albo przed nim, broń musimy rozładować.

Przez